جهت یافتن دوره های آموزشی آنلاین ، بسته های آموزشی ویدیوئی ، پادکست ها سایر موارد مورد علاقه خود، تمام یا بخشی از عنوان دوره یا محصول مورد نظر خود را در کادر زیر جستجو کنید ...

امنیت سایبری در سیستم های اتوماسیون صنعتی

با ما تماس بگیرید 03136639122  ما را دنبال کنید

ALT تصویر

همه دوره ها

  /  آموزش حضوری  /  امنیت سایبری در سیستم های اتوماسیون صنعتی

امنیت سایبری در سیستم های اتوماسیون صنعتی

تومان8765000
امنیت سایبری در سیستم های اتوماسیون صنعتی

درباره این دوره

پس از انتشار گسترده بدافزار استاکس‌نت و آلوده‌سازی تعداد زیادی از رایانه‌ها در سراسر ایران و جهان، مسائل مرتبط با امنیت اطلاعات در حوزه صنایع اهمیتی دو چندان یافته است. مطالعه بیشتر رفتار و خصوصیات بدافزار استاکس‌نت و شناخت قابلیت‌های تخریبی آن (که می‌توانند نمود فیزیکی و خارجی داشته‌باشند) نشان داده است که جدی نگرفتن مبحث امنیت اطلاعات در حوزه صنعت می‌تواند صدمات جبران‌‎ناپذیری به این بدنه وارد آورد.

 

 اطلاعات به دست آمده از پایگاه داده آسیب‌پذیری‌ها (OSVDB) بیانگر این است که 85% آسیب‌پذیری‌های موجود در  زیرساخت‌‌های کنترل صنعتی از سال 2011 به بعد و دقیقا پس از کشف بدافزار استاکس‌ نت کشف شده‌اند. پایگاه داده (OSVDB) تا به اکنون مجموع 1069 مورد آسب پذیری را ثبت نموده است. تحقیقات نشان می دهد که 33% آسیب‌پذیری‌ها مبهم هستند و نصف بیشتر آنها در پنج ساله اخیر شناسایی شده‌اند. اکنون زمان آن رسیده است که به اجرای برنامه‌های امنیتی در راستای امن‌سازی زیرساخت‌های کنترل صنعتی و اسکادا تحقق بخشیم و نگرشی عمیق به این مهم داشته باشیم. با توجه به مطالب عنوان شده، مشخص است که با نزدیک شدن مرز بین سیستم‌های کنترل صنعتی و فناوری اطلاعات، این سیستم‌ها آسیب‌پذیرتر خواهند شد. با نگاهی به آمار می‌توان پی به این مهم برد که بسیاری از حملات اتفاق افتاده در زیرساخت های صنعتی از جنس همان حملات زیرساخت های فناوری اطلاعات می‌باشد اما بنا به ماهیت این سیستم‌ها، تاثیر حملات سایبری بر روی این زیرساخت‌ها به مراتب هزینه بیشتری را برای کشور در بر دارد.

دیگر اساتید

سوالات متداول

آیا می توانم فقط در این دوره ثبت نام کنم؟ من به کل تخصص علاقه مند نیستم!

این دوره یک دوره تخصصی حوزه اتوماسیون صنعتی است که هر مهندس اتوماسیون کار باید جهت کسب مهارت و فعالیت در حوزه اتوماسیون صنعتی بگذراند. گذراندن دوره های زیر بعنوان پیش نیاز پیش از این دوره ضروری است.

PLC پیشرفته

مانتیورینگ صنعتی با WinCC

شبکه صنعتی Profibus-DP

شبکه صنعتی Ethernet

 

چه کسانی می توانند در این دوره آموزشی شرکت کنند؟

کلیه دانشجویان و فارغ التحصیلان گرایش های مختلف مهندسی برق ، مکانیک ، مکاترونیک و کامپیوتر  می توانند در این دوره آموزشی شرکت کنند

آیا داشتن دانش پیش زمینه ای یا گذراندن دوره ی پیش نیاز ضروری است؟

 

کلیه دانشجویان این دوره الزاما باید دوره آموزشی PLC  و پیشرفته ، شبکه های صنعتی ، مانیتورینگ صنعتی و اسکادا را قبلا گذرانده باشند.

پس از این دوره باید در چه دوره آموزشی ثبت نام کنم؟

دوره های آموزشی مانیتوریگ صنعتی ، شبکه های صنعتی و درایو های کنترل دور 

نقد و بررسی

البته ما در اولین گام برای ایجاد تجربیات کاربر فوق العاده شروع می کنیم: درک آنچه مردم انجام می دهند، فکر می کنند، می گویند، و احساس می کنند. در این ماژول شما یاد خواهید گرفت که در طول یادگیری چگونه یک ذهن باز داشته باشید.

0 دارای امتیاز 0 از 0 امتیازات

5ستاره ها 0

4ستاره ها 0

3ستاره ها 0

2ستاره ها 0

1ستاره ها 0

ثبت نام کاربر

بازیابی رمز عبور