جهت یافتن دوره های آموزشی آنلاین ، بسته های آموزشی ویدیوئی ، پادکست ها سایر موارد مورد علاقه خود، تمام یا بخشی از عنوان دوره یا محصول مورد نظر خود را در کادر زیر جستجو کنید ...

با ما تماس بگیرید 03136639122  ما را دنبال کنید

ALT تصویر

مجتمع آموزشی کنترل صنعت

  /  دسته‌بندی نشده   /  معرفی نرم افزار DIALux Evo
دوره آموزشی مهندسی روشنایی با DIALux Evo

معرفی نرم افزار DIALux Evo

معرفی نرم افزار DIALux Evo

نرم افزار دیالوکس ایو نرم افزاری قدرتمند و حرفه ای جهت طراحی، محاسبات و شبیه سازی روشنایی است. این نرم افزار رایگان بوده و مطابق با آمار سایت دیالوکس بیش از 700 هزار استفاده کننده در سراسر دنیا دارد. تا کنون این نرم افزار از 25 زبان پشتیبانی می نماید.

 

زبان های نرم افزار DIALux Evo و تعداد کاربران آن

ثبت نام در دوره آموزش آنلاین DIALux Evo

هم اکنون در دوره آموزش آنلاین DIALux Evo ثبت نام کنید و بلافاصله جلسات کلاس را مشاهده نمایید.

 

چرا نرم افزار DIALux Evo !؟

جایگزینی DIALux Evo با DIALux

نرم افزار دیالوکس ایو چند سالی است جایگزین نرم افزار دیالوکس 4.12 شده است، چند سالی است که تنها نرم افزار دیالوکس ایو توسط شرکت سازنده آن توسعه داده می شود. البته شما می توانید در صورت نیاز هر دو نرم افزار را روی یک سیستم به طور همزمان داشته باشید.

از ویژگی بارز و منحصر به فرد این نرم افزار این است که مشخصات چراغ را دقیقا مطابق با داده های سازنده در پروژه شبیه سازی می نماید. حدود 200 سازنده چراغ مشخصات چراغ های خود را با فرمت هایی که برای نرم افزار دیالوکس ایو قابل استفاده  است ارائه داده اند. در بین شرکت های داخلی هم برخی از آنها اصطلاحا پلاگین قابل نصب جهت نرم افزار دیالوکس را به مشتریان خود ارائه می دهند.

 

تولید گنندگان چراغ در دیالوکس

طراحی از سطوح ساده تا پیچیده!

به کمک نرم افزار دیالوکس ایو می توانید روشنایی کل یک ساختمان چند طبقه را یک جا شبیه سازی نمایید. این شبیه سازی میتواند  از سطوح ساده تا سطوح بسیار پیچیده در نرم افزار انجام شود. همچنین می توانید جزییات دقیق کار خود را به کمک ایزار های موجود در این نرم افزار  شبیه سازی نموده و اثر روشنایی را با دقت در آن بررسی نمایید.

 

شبیه سازی روشنایی کل ساختمان با دیالوکس

محاسبات دقیق روشنایی روز

از دیگر قابلیت های جالب توجه این نرم افزار شبیه سازی روشنایی روز متناسب با مختصات جغرافیایی محل می باشد. این ویژگی امکان شبیه سازی حالت های مختلف آسمان مثل ابری و نیمه ابری را هم برای پروژه فراهم می نماید.

با جانمایی دقیق پنجره ها و دادن مشخصات محلی درست به نرم افزار می توان دید خوبی جهت روشن شدن ساختمان با نور خورشید برای بهره برداری هر چه بیشتر از آن بدست آورد.

 

 

شبیه سازی روشنایی روز در نرما افزار دیالوکس

ارتباط با سایر نرم افزار ها نظیر AutoCAD

از نرم افزار دیالوکس ایو 7 به بعد به غیر از فایل های DWG  مخصوص نرم افزار اتوکد  امکان  اضافه کردن فایل های IFC  (Industry Foundation Classes) هم به نرم افزار اضافه شده است. به کمک این قابلیت امکان برقراری ارتباط با نرم افزار هایی مثل Revit   با دیالوکس ایو وجود خواهد داشت.

استفاده از عکس های فضای طراحی

علاوه بر استفاده از نقشه های اتوکد به عنوان پس زمینه جهت طراحی در دیالوکس می توان از عکس با فرمت های مختلف مثل jpg ، bmp و png به عنوان پس زمینه استفاده نمود. فقط به درست انتخاب کردن اسکیل اندازه بایستی دقت شود.

 

استفاده از پس زمینه عکس در نرم افزار دیالوکس

ایجاد و مشاهده سناریو های مختلف

مشاهده سناریو های مختلف روشنایی با نرم افزار دیالوکس ایو امکان پذیر می باشد. به عنوان مثال شما می توانید با روشن کردن تعدادی مشخص چراغ در پروژه وضعیت میزان روشنایی را در زمان های مختلف شبانه روز مشاهده نمایید. همچنین با تقسیم بندی فضا وضعیت روشنایی هر قسمت و چراغ هایی را که با هم روشن می شوند را مشاهده نمایید.

 

سناریو های مختلف طراحی روشنایی در نرم افزار دیالوکس ایو

طراحی روشنایی معابر و خیابان ها

ایجاد و مشاهده روشنایی جاده ها و خیابان ها با چیدمان های مختلف به سرعت با کمک نرم افزار دیالوکس ایو امکان پذیر می باشد. امکان ایجاد جاده و خیابان با ابعاد مختلف و استانداردهای متفاوت امکان پذیر می باشد.

 

طراحی روشنایی معابر و خیابان ها در دیالوکس ایو

طراحی روشنایی فضای خارجی و مبلمان شهری

با نرم افزار دیالوکس ایو همچنین شبیه سازی روشنایی جهت فضاهای بیرونی مثل پارکینگ، پارک و سایر فضاهای شهری به سرعت قابل انجام می باشد.

 

روشنایی فضاهای خارجی و مبلمان شهری توسط دیالوکس ایو

70% تخفیف ویژه

کدتخفیف: یکی از عبارات انگلیسی موجود در مقاله ``تعاریف اساسی در مهندسی روشنایی``

آموزش حرفه ای طراحی روشنایی با نرم افزار DIALux Evo

جهت تبدیل به یک طراح حرفه ای روشنایی هم اکنون بسته آموزشی 100 درصد تصویری طراحی سیستم های روشنایی با  نرم افزار DIALux Evo را با  %20 تخفیف ویژه خریداری نمایید.

دروس دوره آموزشی مهندسی روشنایی با DIALux Ev

  • مدت زمان دوره :9:24:42 ساعت
  • سخنرانی102
  • آزمون ها0
  • درصد عبور70
  • حداکثر گرفتن مجدد3
ارسال یک نظر

ثبت نام کاربر

بازیابی رمز عبور